teleobiektywy

Parametry obiektywów Sigma oraz ich zastosowanie

obiektyw
Author: Eugene Romanenko
Source: http://www.flickr.com
Każdy miłośnik nowoczesnej fotografii poszukuje najlepszego obiektywu do swojego sprzętu. Każdy wykwalifikowany fotograf ma jednak świadomość, że taki sprzęt nie istnieje. Optyka posiada swoje ograniczenia, których nie można żadnym sposobem ominąć. Profesjonalne urządzenia oferują wysoką jakość obrazu, nie są to jednak urządzenia uniwersalne. Teleobiektywy służą do fotografowania oddalonych obiektów, są więc stosowane przez dziennikarzy czy fotografów kosmosu. Optyka stałoogniskowa z kolei charakteryzuje się znakomitą jakością zdjęć, ale z uwagi na niemożność szybkiej zmiany kadru, stosuje się ją zazwyczaj w warunkach studyjnych.

Nowej generacji sprzęt fotograficzny

obiektyw
Author: Eugene Romanenko
Source: http://www.flickr.com
Aparat fotograficzny złożony jest z kilku części, które charakteryzują się innymi funkcjami. Tak na przykład teleobiektyw, czyli rodzaj wąskokątnego obiektywu. Proste teleobiektywy składają się z 2 typów soczewek. Potocznie rzecz ujmując teleobiektywem jest dowolny obiektyw wąskokątny. W bardzo dobrych aparatach, takich jak sigma 70-300 wszystkie części wykonane są w sposób bardzo solidny. Dzięki temu klient pozyskuje sprzęt, który będzie użytkował przez długi czas. Tego typu oferty produktowe są preferowane przez większą część konsumentów. Marka Sigma to znakomicie wykonany sprzęt, który wyróżnia się niezawodnością.

Obiektywy dla początkujących – na jakie właściwości warto zwrócić uwagę?

Aparat
Source: http://www.sxc.hu/
Obiektywy to istotne elementy aparatu fotograficznego. Jeśli jego parametry okażą się nieodpowiednie, wtedy nawet super matryca aparatu nie zapewni zadowalającej jakości zdjęcia. Jakie cechy należy wziąć pod uwagę poszukując dobrego obiektywu? Jeśli obiektyw jest zły, wówczas podczas robienia zdjęć sprzętem z wysokiej jakości matrycą utracimy szereg znaczących informacji. Przymierzając się do kupna pierwszego obiektywu do lustrzanki trzeba sprawdzić jaki ma parametr ogniskowej i do jakiego typu zdjęć się nadaje. W ogniskowej - jak nazwa wskazuje, koncentruje się ognisko układu optycznego względem matrycy.
Subscribe to RSS - teleobiektywy