powietrze

Czyste i zdrowe powietrze

Klimatyzator monoblokowy
Odpowiednio czyste powietrze jest niezbędne człowiekowi do życia. Jak wiadomo, człowiek musi oddychać, żeby żyć. Im bardziej z kolei brudne powietrze, które wdycha, tym większe stanowi to dla niego zagrożenie. Wszelkie nieczystości mogą być szkodliwe dla zdrowia człowieka, a człowiek mieszkający w skażonym rejonie jest znacznie bardziej podatny na różnego rodzaju choroby.

Panuj nad powietrzem

wentylator
Technika wykonała duże, duże postępy w minionym stuleciu. Ludzie wiedzą dziś dzięki niej panować praktycznie nad wszystkimi możliwymi żywiołami: istnieją melioracje, świetne statki transportowe, wojenne i inne. Wydzieramy ziemi złoża naturalne, wiercąc tunele kilka kilometrów pod powierzchnią. Mamy urządzenia grzewcze, jakie prawie w stu procentach wykorzystują energię ognia, nie mówiąc już o fakcie, że ogniska, które dawno temu należało krzesać krzesiwem albo deseczkami, obecnie może rozpalić pięciolatek przy użyciu zapalniczki. Zostało jeszcze powietrze – najbardziej wymagający do opanowania element, równie niebezpieczny w nadmiarze, jak wszystkie pozostałe, choć najmniej uchwytny.

Jak walczyć z wilgotnością w mieszkaniu

logo klimatyzacja
Author: vetaturfumare
Source: http://www.flickr.com
Nazbyt wysoka wilgotność w pomieszczeniach mieszkalnych niedobrze działa na człowieka, zwierzęta domowe a także rośliny. Oprócz tego w magazynach i halach produkcyjnych może spowodować spore straty, których usuwanie nie należy do najprostszych i jest dosyć drogie.

Dlaczego poleca się sprawić sobie odkurzacz centralny?

odkurzacz
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Całkiem niedawno na zlecenie jednej z wiodących marek producentów AGD zorganizowano sondaż. Zapytano w nim Polaków, które z czynności domowych spotykają się z największą niechęcią z ich strony. Jakie były wyniki? Aż 36 % z nas nie lubi zmywania. Widok piętrzących się w zlewie naczyń przeraża nas najbardziej. Drugie miejsce zajęło odkurzanie. 29 procent pytanych osób z trudem znosi wycieczki po domu z głośnym i nielekkim ustrojstwem. A wszystko to dlatego, iż nie wiedzą o istnieniu odkurzacza centralnego.

W których urządzeniach stosowanych w domach prywatnych wykorzystuje się mechanizm wymiany ciepła.

Technologia dotykowa w akcesoriach firmy Microsoft
Author: Microsoft
Source: Microsoft
W czasie stawiania swojego domu jedną z istotniejszych spraw będzie zapewnienie systemu grzewczego. Obecnie coraz częściej sięga się tu po ekologiczne rozwiązania, do których na przykład zaliczają się pompy ciepła.

Metody na walkę z suchym i wilgotnym powietrzem.

rura
Author: Armacell
Source: Armacell
Wahania temperatury wymagają od nas większej troski nad naszym stanem zdrowia. W podobnych momentach o katarek bardzo łatwo. Wymęczony organizm, cały czas poddawanym próbom, zaczyna minimalnie gubić się. Kiedy minusowa temperatura nasze mieszkania muszą być cieplejsze. I nie ważny sposób uzyskiwania dodatkowych rumieńców na twarzy, bo każdorazowo efekty dogrzewania są tak samo niekorzystne dla nas. Jak to sprawdzić? Trzeba tylko obejrzeć swoją skórę. Jeśli widzimy objawy suchości możemy być nieomal pewni, że w naszym domu mamy do czynienia ze zbyt suchym powietrzem. Innymi skutkami przesuszonego powietrza będą także kłopoty z układem oddechowym.
Subscribe to RSS - powietrze