powietrze

Jak walczyć z wilgotnością w mieszkaniu

logo klimatyzacja
Author: vetaturfumare
Source: http://www.flickr.com
Nazbyt duża wilgotność w lokalach mieszkalnych niepoprawnie wpływa na człowieka, zwierzęta domowe jak również rośliny. Oprócz tego w magazynach i halach produkcyjnych może uczynić ogromne straty, których likwidacja nie należy do najbanalniejszych i jest dość drogie.

Metody na walkę z suchym i wilgotnym powietrzem.

rura
Author: Armacell
Source: Armacell
Wahania temperatury wymagają od nas większej opieki nad naszym samopoczuciem. W podobnych warunkach o przeziębienie nie trudno. Wymęczony organizm, wciąż wystawiany na pokusy aury, zaczyna minimalnie głupieć. Kiedy minusowa temperatura nasze mieszkania muszą być cieplejsze. I nie ważny sposób ciepła, bo przez cały czas efekty dogrzewania są tak samo niekorzystne dla nas. Jak to sprawdzić? Wystarczy poobserwować swoje skórę. Jeśli zauważymy objawy przesuszenia możemy mieć pewność, że w naszym domu mamy do czynienia ze zbyt suchym powietrzem. Innymi efektami suchego powietrza będą również kłopoty dotykające nasz układ oddechowy.

Dlaczego poleca się sprawić sobie odkurzacz centralny?

odkurzacz
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Parę miesięcy temu na prośbę jednej z wiodących marek producentów AGD zorganizowano sondaż. Zapytano w nim Polaków, które z czynności domowych spotykają się z największą niechęcią z ich strony. Co pokazał raport? Aż 36 % z nas nie lubi nie lubi mycia naczyń. Widok ułożonych w zlewie naczyń potrafi najszybciej popsuć nam humor. Drugie miejsce zajęło odkurzanie. 29 procent ankietowanych niełatwo znosi spacer po domu z odkurzaczem. Zapewne tylko dlatego, że nie dowiedzieli się jeszcze o istnieniu odkurzacza centralnego.

W których urządzeniach stosowanych w domach prywatnych wykorzystuje się mechanizm wymiany ciepła.

Technologia dotykowa w akcesoriach firmy Microsoft
Author: Microsoft
Source: Microsoft
W czasie stawiania domu jedną z istotniejszych spraw będzie zapewnienie odpowiedniego ogrzewania. Aktualnie sięga się coraz częściej tu po ekologiczne rozwiązania, do jakich na przykład zaliczają się pompy ciepła.

Panuj nad powietrzem

wentylator
Technologia zrobiła duże, duże postępy w ostatnim stuleciu. Ludzie wiedzą dziś dzięki temu panować właściwie nad wszystkimi możliwymi żywiołami: istnieją melioracje, wspaniałe statki handlowe, militarne i inne. Wyjmujemy spod ziemi surowce naturalne, drążąc tunele parę kilometrów pod powierzchnią. Posiadamy systemy grzewcze, jakie niemal w całości użytkują energię ognia, nie wspominając już o fakcie, że płomienie, jakie kiedyś trzeba było rozpalać krzesiwem albo patyczkami, teraz umie rozpalić dziecko przy pomocy zapałki. Jest jeszcze powietrze – najtrudniejszy do okiełznania żywioł, tak samo niebezpieczny w nadmiarze, jak te pozostałe, choć najtrudniej uchwytny.

Czyste i zdrowe powietrze

Klimatyzator monoblokowy
Optymalnie czyste powietrze jest konieczne ludziom do przetrwania. Jak wiadomo, ludzie muszą oddychać, żeby żyć. Im bardziej z kolei zanieczyszczone powietrze, którym oddycha, tym większym jest dla niego zagrożeniem. Wszelkiego typu zanieczyszczenia mogą być groźne dla zdrowia człowieka, a człowiek żyjący w skażonym rejonie jest znacznie bardziej narażony na rozmaite choroby.
Subscribe to RSS - powietrze