technologia

Dobra pralka nie musi być droga

Pralka Samsung WF0804Y8E
Author: Samsung
Source: Samsung
Od wielu lat na rynku sprzętu AGD rozgrywają swoiste zawody. Stawką jest oczywiście duża popularność danego producenta i związana z tym większa sprzedaż. Kłopot jest w tym, że zwykły użytkownik pojęcia nie ma, jakie spośród używanych technologii mają rzeczywiście jakiś wpływ na pranie, które na koniec będzie on wyjmował z wnętrza pralki.

Panuj nad powietrzem

wentylator
Technika wykonała duże, duże postępy w minionym stuleciu. Ludzie wiedzą dziś dzięki niej panować praktycznie nad wszystkimi możliwymi żywiołami: istnieją melioracje, świetne statki transportowe, wojenne i inne. Wydzieramy ziemi złoża naturalne, wiercąc tunele kilka kilometrów pod powierzchnią. Mamy urządzenia grzewcze, jakie prawie w stu procentach wykorzystują energię ognia, nie mówiąc już o fakcie, że ogniska, które dawno temu należało krzesać krzesiwem albo deseczkami, obecnie może rozpalić pięciolatek przy użyciu zapalniczki. Zostało jeszcze powietrze – najbardziej wymagający do opanowania element, równie niebezpieczny w nadmiarze, jak wszystkie pozostałe, choć najmniej uchwytny.

Dodatki, potrzebne do elektroniki

Author: Sushi
W dzisiejszych czasach często warto w celu odnalezienia doskonałych akcesoriów do komputera, odwiedzić strony sklepów sieciowych oferujących takiego typu różne towary. porady znawców na temat dobrego tuszu do drukarek bywają w większości wypadków równie istotne. Da się je odnaleźć chociażby w rozlicznych artykułach w prasie oraz broszurach reklamowych.

Który obiektyw wybrać?

Author: Wikipedia Commons
W ostatnich latach ogromnie duży postęp poczyniła technologia w branży fotografii. Optyka nie ewoluowała bardzo od dość dawna, obiektywy w dalszym ciągu posiadają swoje zalety i ograniczenia, obiektywów w dalszym ciągu są setki gatunków i nie można stworzyć do poważnych celów uniwersalnego obiektywu, doskonałego w każdych warunkach, ale elektronika, czułość i złożoność matryc, software i osiągi dowolnego aparatu foto – tu dokonał się ogromny postęp, który zesłał do muzeum pierwsze aparaty elektroniczne, jakie zapisywały jedną fotografię na dysk miękki, trwało to więcej niż minutę, a o milionach pikseli nie było jeszcze mowy. Raczej o tysiącach.

Telewizory na miarę współczesnych oczekiwań

telewizor na stoliku
Author: Bonsoni.com
Source: http://www.flickr.com
Współczesna technologia poszła do przodu. Wszystko wygląda całkiem inaczej aniżeli jeszcze parę lat temu. Niedawno nasi rodzice byli zadowoleni z dwóch programów w wielkich i nieporęcznych telewizorach, a obecnie? A w dzisiejszych czasach posiadamy całe mnóstwo kanałówa telewizory tak płaskie i z współczesną technologią, że można czuć się jak bohater filmu.

Jak działa rozproszone przetwarzanie informacji

Praca przy komputerze
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Od jakiegoś czasu toczą się prace mające na celu stworzenie prototypowego komputera kwantowego. Ma być on tańszy od dotychczas wykorzystywanych superkomputerów, a przez jego niezwykłe możliwości obliczeniowe będzie on niezastąpiony w kryptografii i przetwarzaniu danych.

O myciu naczyń

suszarka na naczynia
Author: Roger Wollstadt
Source: http://www.flickr.com
Każdy chce posiadać w domu wyczyszczone naczynia. Przyrządzanie potraw i napojów staje się przyjemniejsze, gdy dysponuje się umytymi garnkami i kubkami. Współcześnie domownicy coraz częściej decydują się na kupienie zmywarki. Dzięki temu sprzętowi da się niedrogo i ekonomicznie myć garnki i zapomnieć o niemiłym widoku nieumytych noży i kubków. Kiedy posiada się zmywarkę starcza zaledwie zakupić specjalną sól, nabłyszczacz i tabletki do zmywarek, by oszczędzić sobie sporo wysiłku i wydatków.

Pages

Subscribe to RSS - technologia