technologia

Dobrze jest skorzystać z możliwości, które dają nam aktualne technologie i cieszyć się ich zaletami, które wcześniej nie były możliwe

loadbalancer
Author: Bob Mical
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli choć raz spotkałeś się z wyrażeniem „load balancer”, a nie jesteś specjalistą od serwerów, bez wątpienia chciałbyś dowiedzieć się, co to jest.
Rozpocznijmy od samego powstania i znaczenia load balancera, by następnie przejść do jego zalet.

Wybierz ekspres ciśnieniowy

ekspres ciśnieniowy
Author: Presso
Source: www.SmakProstoty.pl
Ekspres ciśnieniowy przebojem wdarł się na szczyty rynku AGD. Nie ma się co dziwić. Każdy, kto spróbował kawy z takiego ekspresu, wie, jaka jest różnica między kawą przyrządzoną w ekspresie przelewowym, a taką z ekspresu ciśnieniowego. Jeśli chcesz zakupić jeden z nich koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Telewizory na miarę współczesnych oczekiwań

telewizor na stoliku
Author: Bonsoni.com
Source: http://www.flickr.com
Współczesna technologia poszła do przodu. Wszystko prezentuje się zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Niedawno nasi rodzice byli zadowoleni z dwóch programów w dużych i nieporęcznych odbiornikach TV, a dziś? A w obecnie posiadamy po sto i więcej programówi telewizory tak płaskie i z taką technologią, że można czuć się jak bohater filmu.

Czy są jeszcze telefony komórkowe?

Smartfon HTC Rhyme
Author: HTC
Source: HTC
Rozpoczęło się niewinnie, od pokaźnych rozmiarów „cegłówek” trzymanych przy uchu przez panów ubranych w garnitury. Byli oni odziani w dość modne, jak na tamten okres, stroje, a wygląd ich miał wskazywać na wyższy status. Później było lepiej, garnitury były ładniejsze, bardziej uszyte na miarę, a ”komórki” bardziej zgrabne i nie tak duże jak pierwsze modele. Jeśli bowiem na początku, gdy „komórki” się pojawiły i warto było się z nimi zaprezentować, to kilka lat później nikt już na to nie zwracał uwagi. Liczył się za to jak najmniejszy wygląd.

Jak działa rozproszone przetwarzanie informacji

Praca przy komputerze
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Od lat trwają prace mające na celu stworzenie pierwszego na świecie komputera kwantowego. Ma być on mniej kosztowny od wcześniej używanych superkomputerów, a przez jego ogromną moc obliczeniową będzie on niezbędny w kryptografii i przetwarzaniu informacji.

Dodatki, potrzebne do elektroniki

Author: Sushi
W nowym tysiącleciu często należy w celu nabycia doskonałych akcesoriów do laptopów, odwiedzić witryny sklepów sieciowych posiadających takie rozmaite towary. Rady amatorów na temat dobrego tuszu do drukarek okazują się zwyczajowo równie niebagatelne. Można je znaleźć choćby w różnych artykułach w prasie czy też broszurach reklamowych.

O myciu naczyń

suszarka na naczynia
Author: Roger Wollstadt
Source: http://www.flickr.com
Każdy chce mieć w domu czyste naczynia. Przyrządzanie posiłków i napojów jest przyjemniejsze, gdy dysponuje się wyczyszczonymi talerzami i kubkami. Współcześnie domownicy coraz częściej decydują się na nabycie zmywarki. Dzięki temu urządzeniu da się niedrogo i ekonomicznie myć naczynia i zapomnieć o przykrym widoku nieumytych sztućców oraz filiżanek. Gdy ma się zmywarkę starcza tylko nabyć specjalną sól, nabłyszczacz i tabletki do zmywarek, by zaoszczędzić dużo pracy i pieniędzy.

Pages

Subscribe to RSS - technologia