wesele

Zaproszenia na ślub – kilka reguł

Author: www.sxc.hu
Rozsyłanie zaproszeń na ślub ma długą tradycję, którą można liczyć już od Średniowiecza. Bezdyskusyjny jest fakt, że większość mieszkańców ówczesnego świata była niepiśmienna, dlatego też pisemne zaproszenia ślubne były przywilejem wysoko urodzonych.
Pozostałych mieszkańców najczęściej powiadamiano ustnie używając gońców i heroldów. W ludowych obyczajach panna młoda zapraszała na zaślubiny i wesele osobiście. Długoletni monopol szlachty w tworzeniu zaproszeń na ślub sprawił, że współcześnie obowiązują pewne określone normy ich spisywania.

W jaki sposób prawidłowo wybrać fotografa weselnego?

Fotograf ślubny
Author: Clemens v. Vogelsang
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas dożywa kiedyś chwili w swoim życiu, kiedy zakłada własną rodzinę. Jest to czas, który jest przez nas niezmiernie pożądany i wyczekiwany. Kiedy po niesłychanie długim czasie powstawania relacji i stabilizacji związku postanawiamy wejść w związek małżeński, w wielu przypadkach decydujemy się na karkołomne zadanie, którym niewątpliwie jest zaaranżowanie wesela. Dla wielu z nas wesele jest czasem nadzwyczajnym, który pragniemy zorganizować najlepiej jak tylko potrafimy. Niemniej jednak nasz poziom wiedzy nie zawsze jest wystarczający, aby właściwie przeprowadzić to zadanie. Na naszej drodze bowiem w szeregu przypadków staje mnóstwo problemów, z którymi musimy sobie poradzić na własną rękę.

Fotografia jako istotnym elementem uroczystości familijnych

fotografia ślubna
Author: Ryan Paulsen
Source: http://www.flickr.com
Uwielbiamy przechowywać wspomnienia. Nawet podczas sobotniego spaceru z rodzinką pstrykamy zdjęcia. W naszych albumach on-line znajdują się zatem nasze podobizny od wczesnej młodości, po czas obecny. Możemy sobie więc prześledzić przemiany naszej aparycji, co może być zajęciem rozrywkowym. Zajęcie takowe przyda się, gdy będziemy w gorszym nastroju. Nie ma nic bardziej zabawnego niż zobaczyć siebie o kilka lat młodszego, szczególnie gdy asystują nam w tym własne dzieci.

Ślub to pamiętne wydarzenie, dlatego jego uwiecznienie w formie fotografii jest niezwykle istotne

profesjonalna sesja ślubna
Author: Shan Owens
Source: http://www.flickr.com
Upamiętnienie uroczystości jaką jest wesele stanowi istotny element tego wydarzenia i warto zadbać w tym względzie o usługi rzetelnego fotografa. Wybór nie jest łatwy, ponieważ w każdym mieście możemy wyszukać minimum kilka zakładów tego rodzaju. Na co zwracać szczególną uwagę?

Jak szybko zrealizować niebanalną fotografię ciążową?

sesja ciążowa
Author: DieselDemon
Source: http://www.flickr.com
Do zdjęć kobiet w ciąży już zapewne większość się przyzwyczaiła. Jeszcze kilka lat temu znane kobiety robiące sobie sesje w ciąży były traktowane w niektórych kręgach nieco z niesmakiem. Obecnie okazuje się, iż bywa to całkowicie naturalna sprawa, kobiety ciężarne chcą w pewien sposób uwiecznić te szczególne chwile, gdy mają swojego dzidziusia w ciele. Znacznie więcej fotografów specjalizuje się również w tworzeniu zdjęć właśnie ciężarnym kobietom. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na fakt, że fotograf ślubny pracuje nie tylko w trakcie samego przyjęcia, gdy robi zdjęcia, lecz również poświęca niemało pracy na późniejszą obróbkę. Przygotowane przez kilka godzin fotografie najpierw powinny być przerzucone na komputer i z niemałą dbałością wyselekcjonowane.
Subscribe to RSS - wesele