Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rdstuff.com/includes/menu.inc).

Co można zrobić, kiedy nasz pilot zniszczy się? Kupić pilota uniwersalnego!

Pilot od odbiornika telewizyjnego, odtwarzacza DVD lub sprzętu grającego to zdecydowanie jeden z najczęściej gubionych i uszkadzanych sprzętów domowych. Dlaczego? Dlatego, że jest niewielkich rozmiarów i ciągle przestawia się go z miejsca na miejsce. Można na nim przysiąść, można go zdeptać. Pilot słynie również i nie wychodzi z tych kontaktów obronną ręką.


jaki pilot wybrać?
Author: Carlos Castro Ruge
Source: http://www.flickr.com
Kolejnym naturalnym wrogiem pilotów są najmłodsi. Barwne przyciski stanowią dla nich pokusę nie do odparcia olbrzymią atrakcję. Niestety zapał dzieciaków bardzo często ma negatywne skutki dla delikatnego urządzenia. W sytuacji zupełnego uszkodzenia pilota mamy dwie opcje. Możemy zwrócić się bezpośrednio do producenta lub dystrybutora naszego sprzętu hi-fi|naszej wieży stereo i poprosić go o wysłanie zapasowego pilota. Nie zawsze się to jednak udaje. Zdarza się, że model odbiornika, który posiadamy w mieszkaniu przestał być produkowany, a więc pilot również jest nie do pozyskania. Drugą opcją, która nie uzależnia nas od planów produkcyjnych przedsiębiorstw elektronicznych, jest nabycie pilota uniwersalnego. Urządzenie to z sukcesem zastąpi zagubionego lub uszkodzonego pilota oryginalnego i znacznie ułatwi nam życie. Za jego pośrednictwem można bowiem sterować niemal każdym sprzętem muzycznym i telewizyjnym.

Jeżeli przedstawiany wątek niesamowicie Ci pasuje, to żeby zdobyć kolejne informacje na to zagadnienie, pójdź dalej (http://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-108-Ekspozycja-w-kamerach-GoPro/114) i wejdź tu.

Czyż to nie przyjemna wizja? Zamiast pilota od telewizora, DVD, wieży i dekodera kablówki teraz wystarczy trzymać w dłoni tylko jeden. Oczywiście rozwiązanie to może się zdawać zbyt piękne, by było prawdziwe. Na świecie istnieją przecież setki modeli sprzętu elektronicznego, które wyposażone są w typowe dla siebie funkcje. Zobacz: youtube.com/watch?v=Zi-ABwDfUCk


telewizor
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
Jak więc wytłumaczyć fakt, że jeden pilot uniwersalny będzie w stanie obsługiwać wszystkie? Odpowiedź na to pytanie jest wbrew pozorom niezbyt skomplikowana - poznaj przykłady. Przed rozpoczęciem korzystania z pilota należy go zaprogramować. Czynność ta polega po prostu na wprowadzeniu do pamięci urządzenia określonego kodu, który odpowiada konkretnemu odbiornikowi telewizyjnemu. Zdecydowanie trudniej jest podjąć decyzję, jaki pilot kupić. W sklepach tradycyjnych i internetowych mamy do wyboru wiele modeli, które różnią się od siebie ceną, wykonaniem i funkcjonalnością. Aby uniknąć błędnego wyboru, warto przed zakupem zapoznać się z opiniami Internautów bądź znajomego eksperta.