Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rdstuff.com/includes/menu.inc).

Jak walczyć z wilgotnością w mieszkaniu

Nazbyt duża wilgotność w pomieszczeniach mieszkalnych negatywnie działa na ludzi, zwierzęta jak również rośliny. Oprócz tego w magazynach i halach produkcyjnych może uczynić bardzo duże szkody, których likwidacja nie należy do najbanalniejszych i jest dość kosztowne.
logo klimatyzacja
Author: vetaturfumare
Source: http://www.flickr.com
Skutków zbytnio dużej wilgotności jest sporo między innymi niedziałająca wentylacja, zalanie w skutek powodzi bądź awarii a również nazbyt szczelne okna. Wilgoci można się pozbyć wietrząc co pewien czas pomieszczenia później ogrzewając je i znowu wietrząc aczkolwiek jest to proces długotrwały i nie zawsze uzyskuje się spodziewane rezultaty. Wilgotność będąca nazbyt długo w miejscach mieszkalnych powoduje powstanie grzybów, pleśni. Oprócz tego jej wynikiem może być złe samopoczucie a też poważne choroby.

Ażeby do tego nie dopuścić warto zainwestować w domowy osuszacz powietrza instrukcja obsługi. Przy jego użyciu zlikwidujemy niepotrzebny nadmiar wilgoci jak również roztoczy. Oprócz pomieszczeń mieszkalnych bardzo dobrze sprawdzą się one także w piwnicach, halach basenowych lub produkcyjnych. Dzięki niemu zaoszczędzimy dużo czasu na osuszanie a także gotówki.zjazd producentów klimatyzatorów
Author: daniel.stark
Source: http://www.flickr.com
Osuszacze i ich rodzaje

Pierwszym typem osuszacza jest osuszacz domowy sklep. Świetnie sprawuje się on przy dużych temperaturach i przy dużej wilgotności. Zasysa on powietrze, które najsampierw jest skraplane w parowniku a później odprowadzane do specjalnego zbiornika. W części nazywanej, jako skraplacz powietrze jest ogrzewane i z powrotem wydmuchiwane na zewnątrz. Drugim typem jest osuszacz basenowy cena.

Czy poszukujesz na stronie gra prawda czy fałsz czegoś bardzo zajmującego? Zachęcamy w takim razie do nowego artykułu. Trzeba jedynie kliknąć w ten link.

W tym przypadku wilgoć z powietrza przenika przez tak zwany rotor tutaj jest wchłaniana i skraplane. Następnie dociera do specjalnego zbiorniczka. Jest on mniej wydajny od pierwszego osuszacza, niemniej jednak jego praca nie jest uzależniona od temperatury i wilgotności otoczenia.


Author: Arek