Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rdstuff.com/includes/menu.inc).

Jak wybrać dobry aparat fotograficzny?

Author: Panasonic
Dlaczego by nie kupić aparatu fotograficznego? Cykanie ciekawych zdjęć to fascynujące hobby, bardzo modne ostatnimi czasy. Na dodatek zaczęły się wakacje, a ulotne momenty w różnych stronach świata powinno się przecież zachować, by potem sobie powspominać albo pochwalić się znajomych. Ten niedługi tekst wyjaśni ci, który sprzęt kupić. A rzecz taka banalna nie jest, jeśli nie orientujesz się, czym różnią się lustrzanki od kompaktów i jakie mają zastosowania.

No to zaczynamy. Lustrzanki to maszyny, które dadzą ci najlepszą jakość zdjęć. Nie trzeba chyba dodawać, wysokie rezultaty to i wysoka cena. Przyzwoity aparat znajdziesz od 2000 złotych wzwyż, oczywiście bez dodatków, takich jak soczewki. Lustrzanki to aparaty dla uzdolnionych ludzi, którzy planują trudnić się sztuką zdjęciową na serio. Dzięki umożliwieniu zmiany obiektywów, można robić fotki panoramiczne, portretowe, makra… Wachlarz przydatności jest bardzo szeroki.

Author: BenQ
Kompakty to aparaty o wiele mniej skomplikowane i tańsze. Cena przyzwoitego aparatu zawiera się pomiędzy 500 a tysiąc zł. Kompakty cyfrowe są łatwe w obsłudze i nie ma konieczności skomplikowanego nastawiania przed każdym zdjęciem, tak jak to jest konieczne w wypadku lustrzanek. Ten typ urządzenia to trafny wybór na urlop, zwłaszcza, jeżeli posiada funkcję wykonywania zdjęć pod powierzchnią wody.

To podstawy już znasz. Teraz wymienię parametry, na które musisz patrzeć dobierając aparat. Odczytaj koniecznie parametry każdego egzemplarza, aby poznać kąt i zoom, jaki umożliwia. Sprzedawca z pewnością podpowie, jak dopasować te cechy do twoich celów. Dalej sprawdź, jaki model matrycy posiada. Typ CMOS da ci wyraźny obraz na wysokich czułościach, za to CCD na niższych. O ile nie planujesz trudnić się profesjonalnie fotografią, w zasadzie jest to bez różnicy. Nie zapomnij o karcie pamięci, ponieważ bez niej musisz korzystać z niezbyt pojemnej pamięci wbudowanej. Miłośnikom nowatorskich bajerów proponuję aparaty z opcją robienia zdjęć w trójwymiarze.

I to koniec artykułu. Powodzenia w zakupach!
Source: Cyfrowe.pl