Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rdstuff.com/includes/menu.inc).

Jak wygląda budowa i na jakiej zasadzie funkcjonują ekrany LED, bardzo chętnie wykorzystywane w wielu różnych dziedzinach.

Wiele osób wybierając się na jakąś imprezę sportową albo duży koncert chciałoby świetnie wszystko widzieć, co dzieje się na scenie czy boisku. Do niedawna jeszcze, jeśli miejsce było gdzieś w odległych rzędach, to średnio było to możliwe, ale dzisiaj nowoczesna technologia może przyjść ze wsparciem dla fanów spragnionych rozrywki na wysokim poziomie.


Zaczęto bowiem coraz szerzej wykorzystywać panele LED, które można zbudować w takim rozmiarze, że bez problemów każdy zobaczy emitowany na nich obraz z każdego miejsca na obiekcie (kliknij po więcej). Przez to zbliżenia, powtórki czy nawet cała transmisja wydarzenia możliwa będzie do oglądnięcia przez każdego, a równocześnie będzie się czuć magię i atmosferę miejsca, gdzie wszystko się odbywa.

duży ekran LED
Author: Tom Page
Source: http://www.flickr.com
Hale oraz stadiony to tylko jedno z wielu zastosowań takich ekranów, coraz częściej można je zobaczyć także w zupełnie innych miejscach. Wykorzystując ich właściwości można je na przykład spotkać w systemach zarządzających komunikatami ulicznymi, zaczął je używać również reklamowy rynek, który od razu docenił możliwości, jakie tego rodzaju ekrany mogą dać.

Ekrany LED nie mogłyby działać bez nowoczesnej elektroniki, bo to ona właśnie stoi za ich parametrami. Stosuje się w nich bardzo wydajne, dające mocne światło diody, przez co obraz jest doskonale widoczny nawet z daleka.

Bardzo Ci się spodobał prezentowany tekst? Jeśli tak, to zobacz również przydatne wpisy, które mają podobne informacje na opisywany temat - jeśli masz chęć, to zbadać kliknij tutaj!

Ogromną zaletą takich ekranów jest niezależność od rodzaju oświetlenia. Nie ma znaczenia, czy słońce świeci, czy też jest całkowicie ciemno, ekran w każdym przypadku będzie odpowiednio wyraźny i dobrze widoczny, jak więcej szczegółów.


Ta cecha jest szczególnie przydatna, gdy urządzenie używane jest na zewnątrz, gdzie warunki szybko się niekiedy zmieniają. Każdy ekran LED składa się z ogromnej ilości małych punktów zwanych pikselami. Wszystkimi pikselami, podobnie jak w monitorach czy telewizorach, można sterować niezależnie, przez co powstaje żywy, dynamiczny obraz. Piksele składają się z kilku malutkich diod w kolorach niebieskim, czerwonym i zielonym, przez właściwe sterowanie natężeniem ich świecenia dostaje się ostateczną barwę, którą widzi odbiorca.