Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rdstuff.com/includes/menu.inc).

Jaki aparat dla amatora

Od paru lat fotografia podbija serca coraz większych zastępów ludzi. Każdy sklep fotograficzny wypełniają tłumy. kreacje fotografów amatorów można oglądać na wielu portalach tematycznych, internetowych galeriach obrazów czy własnych blogach. Bardzo sporadycznie są to zdjęcia na poziomie National Geographic niemniej praktyka i oddanie najbardziej zdeterminowanych od czasu do czasu przynosi oczekiwane wyniki.
Author: Warszawska Szkoła Fotografii
Rozpoczynając przygodę z fotografią najważniejszą rzeczą, o którą musimy zadbać będzie bez wątpienia odpowiedni aparat. Na początek można przyjąć, że tradycyjne aparaty będą wymagały zbyt dużej wiedzy od amatora i skierować całą uwagę na mniej wymagające aparaty cyfrowe. W tej chwili na rynku oferowane są trzy podstawowe typy cyfrowych aparatów fotograficznych: kompaktowe, bezlusterkowe oraz lustrzanki. Różnią się one między sobą jakością zdjęć jakie można nimi uzyskać, co jest skutkiem innych parametrów oraz wielkością, na którą istotny wpływ poza samym aparatem ma dobrej jakości obiektyw.

Najmocniejszym aparatem, po który chętnie sięgają osoby zdecydowane dłużej zajmować się fotografią są lustrzanki cyfrowe. Lustrzanki pozwalają otrzymać wyjątkową jakość obrazu (niemal zawsze lepszą niż inne wspomniane rodzaje aparatów), większą ostrość. Wadą będą bezsprzecznie ich duże rozmiary i ciężar, wysoka cena oraz problematyczna obsługa, szczególnie dla hobbysty. Jeśli jednak będzie się z determinacją rozwijać się w dziedzinie fotografii lustrzanka będzie niezastąpiona.Nadzieją na pozbycie się części wad lustrzanki cyfrowej przy zachowaniu dobrych parametrów są niedawno wprowadzone na rynek aparaty bezlusterkowe. Są to aparaty kompaktowe z wymiennymi obiektywami. Posiadają one mniejszy ciężar niż lustrzanki i pozwalają na robienie rezultatów lepszej jakości niż kompakty. Jest to ciekawa alternatywa jednak wciąż musimy liczyć się z potrzebą noszenia zamiennych obiektywów co może okazać się niepraktyczne podczas na przykład wakacyjnych wyjazdów.

Ostatnim typem są łatwe w obsłudze i najlżejsze cyfrowe aparaty kompaktowe. Jeśli nie będziemy drukować zdjęć w dużych formatach czy bardzo ich kadrować prawdopodobnie będą dostateczną i poręczną opcją. Jakość zdjęcia 10x15 cm będzie jednakowa jak w opisanych poprzednio modelach aparatów, tymczasem bez porównania wygodniej będzie nam go obsługiwać. Również koszt nie nadszarpnie zbyt mocno domowego budżetu.

Bez względu na to na jaki aparat się zdecydujemy, czy zdecydujemy się na zwykły obiektyw czy teleobiektyw głównie liczy się radość robienia zdjęć. Nawet najmocniejszy sprzęt bez pasji i doświadczenia nie zapewni dobrych rezultatów.


Source: Sklep http://www.sigma-sklep.pl/