Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rdstuff.com/includes/menu.inc).

Który telefon komórkowy nabyć dla nestora?

Nasi dziadkowie i rodzice są przyzwyczajeni do tego, że telefon służy do rozmów na duży dystans. Zazwyczaj w domu był jeden telefon – wiszący albo stojący, zupełnie analogowy bądź z miniaturowym wyświetlaczem i – najwyżej – mobilną słuchawką.


urządzenie
Author: TRANSCEND
Source: TRANSCEND
Świat się jednak odmienił. Obecnie telefony to z reguły w pełni odrębne, funkcjonalne, kieszonkowe komputery, które to oferują setki specjalnych funkcji i zastosowań. Wzrost możliwości wiąże się jednak ze stopniem skomplikowania. Obsługi współczesnego telefonu komórkowego trzeba się przyuczyć, zaś nauka ta może być czasem bardzo mozolna.

Serdecznie zalecamy te informacje (http://www.cyfrowe.pl/lampy-swiatla-ciaglego,4,41.html) do poczytania. Znajduje się tutaj dużo przydatnych porad, które warto wykorzystać w swoim życiu.

Czym muszą się cechować współczesne telefony dla seniora? Można przyjąć, że najistotniejszymi cechami jest łatwość obsługi, a więc wielkie przyciski, czytelny wyświetlacz a także nieskomplikowany interfejs. Dodatkowo ważne mogą okazać się ponadplanowe funkcje, to jest: latarka, klawisz SOS, żywotność baterii a także wytrzymałość całej konstrukcji.


Możność skutecznego wybierania numeru (w wypadku gdy opcja wyboru z numerów utrwalonych w pamięci telefonu nie wchodzi w grę) ma znaczenie priorytetowe. Ogromne przyciski pozwalają też na łatwe odczytanie zamieszczonych na nich cyferek. Powinniśmy rozważyć nabycie telefonu wyposażonego w podświetlane guziki. Telefon dla seniora nie jest gadżetem i prawdopodobnie nie będzie służył do oglądania filmików oraz zdjęć. Z tego względu wielkość ekranu nie ma tu znaczenia.


Ważniejszy jest jego kontrast a także odpowiednia kolorystyka (zalecane kolory to pomarańcz oraz żółć), dzięki jakiej wyświetlane dane będą w wyższym stopniu wyraziste. Wyświetlacz musi zapewniać (wyłącznie i aż) odczytanie wprowadzonego albo dzwoniącego numeru.