Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rdstuff.com/includes/menu.inc).

Miej oczy szeroko otwarte, czyli w jaki sposób właściwe pamiątkę z wakacji

Lada moment nadejdą tak upragnione wakacje. Wszystkie niezbędne rzeczy spakowane w torby i walizki, oczekują z niecierpliwością na wyjazd. Wśród nich także aparat fotograficzny, a wraz z nim szansa na zjawiskowe fotografie. Wszak nieczęsto leci się do Hiszpanii! Co jednak robić gdy pojęcie o fotografii mamy nikłe?


aparat fotograficzny
Czy musimy rezygnować z marzeń i przywieźć masę nudnych, byle jakich zdjęć? na szczęście nie! Musimy tylko wziąć pod uwagę pewne kwestie.

Jeżeli szczegółowo pragniesz zgłębić dane na opisywany wątek, to obowiązkowo zajrzyj na sensowny serwis www (https://key-ces.com/software-development/). W tamtym miejscu znajdują się ciekawe wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długi czas.

Po pierwsze, fotograf jest ważniejszy niż aparat. Drogie, profesjonalne modele w rękach osób, które nie wiedzą jak wykorzystać ich potencjał, przyniosą podobny efekt jak amatorskie konstrukcje.

Po drugie, postarajmy się o porządne obiektywy, które stanowią podstawę jakości wykonywanych zdjęć. Nie podlega żadnej kwestii, że należy zwrócić uwagę na obiektywy marki Sigma. Powinniśmy jedynie świadomie dobrać obiektyw do potencjalnego zdjęcia. Z pomocą i radą przy zakupie sprzętu przyjdzie nam sklep internetowy, na który warto zaglądnąć - sprzęt fotograficzny w sieci.
Czytanie nie jest przereklamowane, toteż wczytajmy się w instrukcję aparatu. Jeżeli jesteśmy początkującymi użytkownikami to właśnie jej lektura da nam odpowiedź, jak wykorzystać możliwości naszego nabytku.

aparat marki Nikon
Author: Jay Kim
Source: http://www.flickr.com
Kiedy chwycimy już za aparat, pamiętajmy o istotnych kwestiach. Przed wykonaniem zdjęcia, uwagę naszą powinno zwrócić światło, albowiem profesjonaliści twierdzą, iż światło wpływa na wymowę fotografii. Zanim więc nauczymy się czerpać korzyści z światła zastanego i sztucznego, starajmy się unikać jaskrawego światła. Niestety, fotografowanie w cudowny, słoneczny dzień, w samo południe, nie jest gwarancją dobrych zdjęć. Odpowiednie światło mamy w tak zwanej „złotej godzinie”, czyli godzinę od wschodu i zachodu słońca. Mało intensywne, miękkie światło zapewnia przyjemne, ciepłe barwy, pamiętajmy o tym.

Używajmy stosowanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Oznacza to, że: robiąc zdjęcie kwiecistej łące, ustaw linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu tudzież od góry planowanego kadru. Karygodnym błędem fotografów-amatorów jest pozbawianie ludzi części ciała, np. nóg. A przecież wystarczy kadrować z...głową.