Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rdstuff.com/includes/menu.inc).

Nie warto za każdym razem wyrzucać zepsutego sprzętu AGD i RTV, trzeba pomyśleć które części zamienne uda nam się kupić, by urządzenie znów zaczęło działać

W dzisiejszych czasach sprzęt elektroniczny oraz AGD jest tworzony tak, aby po paru latach się zużytkował. Tak właśnie działa obecnie gospodarka, nie opłaca się wyrabiać solidnych jakościowo sprzętów, ponieważ one w żadnym wypadku by się nie niszczyły i kontrahent nie wracałby do hipermarketu po zakup kolejnego.


grzałka do kuchenek
Author: Ego Public Relations
Source: Ego Public Relations
Powinno się pomyśleć czy nie ma stosowniejszego rozwiązania, żeby nie inwestować co parę lat w rzeczy pod względem jakich będziemy mieli pewność, że się zepsują. Jednym z wyjść jest bezsprzecznie nabywanie towarów z najwyższej półki, gdzie cena czasami nawet dwukrotnie przewyższa inne artykuły z branży. Niestety i w tym wypadku nie będziemy mieli pewności, iż sprzęt nam się nie zniszczy, a gwarancja po 2 latach się skończy.


Z tego powodu najlepszym wyjściem będzie kupowanie części zamiennych. W tym momencie na rynku funkcjonuje mnóstwo sklepów stacjonarnych w jakich jesteśmy w stanie nabyć rozmaite elementy, jakie nam się zepsuły. Należy mieć jednak wiedzę, że w większości wypadków są tam części rozpoznawalnych firm i takie jakie najczęściej się niszczą. Możemy mieć pewność, że na przykład grzałka do kuchenki Mastercook znajdzie się w prawie każdym komisie. Jest to segment który naprawdę często się niszczy, aczkolwiek kosztuje on kilkanaście złotych i nie trzeba wymieniać całego pieca. Jeżeli nie chcemy, aby kupiona przez nas grzałka do kuchenki Mastercook była już uprzednio używana, warto poprzeglądać sklepy on-line, gdyż bez wątpienia wyszukamy tam artykuły fabrycznie nowe - porównaj.

kuchenka
Author: Appliance City
Source: http://www.flickr.com
Dużo łatwiej będzie nam zdobyć właściwy element przeglądając sklepy on-line, albowiem z reguły dysponują oni szerszym asortymentem, niż małe sklepiki. Oczywiście części wymienne możemy kupić do właściwie każdego urządzenia AGD czy RTV, ponieważ niektóre z nich szybko się zużywają, a nie warto jest wydawać po raz kolejny kasy na nowy sprzęt. Zawsze należy pomyśleć to czy nie wystarczyłoby wymienić szybkę w komórce, baterię w komputerze osobistym czy bęben do pralki.

Dawniej produkowało się sprzęty tak, aby były nieśmiertelne. Dzisiaj niestety jest zupełnie inaczej, dlatego też po popsuciu się piekarnika, chłodziarki, TV (dekoder tv naziemna) lub innego urządzenia elektronicznego warto skonsultować się z profesjonalistą, aby dowiedzieć się czy nie lepiej zainwestować w jakąś część wymienną.