Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rdstuff.com/includes/menu.inc).

Nowa era telefonów komórkowych

Rozwój gałęzi telefonii komórkowej uległ przyspieszeniu w ostatnim czasie. W chwili obecnej ponad 50% sprzedawanych komórek to smartfony. Na czele jest iphone, którego nowa odsłona za każdym razem jest poruszana w mediach. Apple ma swoich wiernych klientów, którzy czekają często w długich kolejkach by nabyć telefon w pierwszym dniu sprzedaży.

Pomimo wysokich kosztów, produkty z jabłkiem sprzedają się wyśmienicie. Na tyle, że stracił mocno na tym pierwotny lider - nokia. Skandynawska firma przegapiła boom na smartfony, przez co bardzo szybko zauważalnie odbiło się to na sprzedaży.

smartfony
Source: technibufallo.com
Sytuację wykorzystali azjatyccy producenci jak choćby samsung. Flagowy telefon Samsunga Galaxy cieszy się bardzo dużą popularnością, a i jego cena jest znacznie niższa od cen Iphona. Telefon Samsunga posiada sporo zaawansowanych opcji, przeważnie tych samych co Iphone.

HTC zaprezentowało nowy smartfon z Windowsem i HTC Sense – nowym interfejsem. Zastosowany w HD2 szeroki ekran na 4,3 cala zezwala na wyświetlanie wyraźnego obrazu oraz proste przeglądanie stron internetowych i użytkowanie z aplikacji. Dzięki temu projektowanie aplikacji na windows phone ma jeszcze większe możliwości.

To następny krok w stronę użytkowania telefonów. Okienkowy ekran 4,3 cala umożliwia wyświetlanie multimedialnych wiadomości o pogodzie z użyciem pełnego ekranu. HD2 może być dopasowywane w sposób najbardziej pasujący potrzebom dzwoniącego poprzez pobieranie aplikacji.

Warto zauważyć, że w najnowszych odsłonach smartfonów ekrany mają większą przekątną. Brak jest klawiatury, obecnie wyświetlana jest na ekranie smartfona. Wielkie ekrany umożliwiły na przedstawienie userom tysięcy aplikacji jak gry.

Również jakość aparatów, w które wyposażone są smartfony jest znakomita. Przeważnie mają one po dziesięć megapikseli i wspaniałą jakość zdjęć.Duża szybkość procesorów w smartfonach umożliwiła tworzenie przeróżnych aplikacji. Dzięki temu powstała osobna gałąź jaką jest development aplikacji mobilnych. Wiele firm chciałoby posiadać własne aplikacje, by ściągnąć klientów. Są to projektowanie ux takie jak opcja zamówienia taksówki, czy różnego rodzaju gry.


Author: S.S.
Source: jojomobile.eu