Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rdstuff.com/includes/menu.inc).

Nowatorska technologia w firmie to zapewnienie sukcesu- cloud computing?

Jak to jest z tymi aktualnymi systemami bezpieczeństwa, a szczególnie z coraz bardziej znanymi przetwarzaniem w chmurze, tak zwanym cloud computing. Technologia zdaje się niesamowicie zaawansowana i technologicznie nowoczesna, ale jednocześnie nie każdy jest przekonany do tego rozwiązania. Jak to właściwie wygląda?

chmura
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Cloud computing (przetwarzanie w chmurze) jest typ dostarczania usług informatycznych, zapewnia to dostęp do współdzielonych zasobów, na które składają się serwery, pamięć masowa, aplikacje i inne dodatkowe usługi.zobacz pod linkiem apdmarket.pl apdmarket.plWszystko to sprawia, iż realne jest przetwarzanie i przechowywanie danych przy pomocy sieci. To rozwiązanie jest bardzo korzystne, gdyż nie trzeba zainwestować w drogą infrastrukturę, nie ma także przymusu zainstalowania oprogramowania w siedzibie naszej firmy.Opłata natomiast jest określana jedynie za zużyte zasoby. Istnieje jednakowoż kwestia, jaka budzi niepokój przedsiębiorców. Otóż, zarządzanie sprzętem i zabezpieczenie danych leży po stronie dostawcy tej usługi. To niepokoi niektórych, gdyż obawiają się, iż stracą wiadomości o swoich klientach, czy to przez zwykłą awarię czy może ataku hakerskiego. Nie ma się czego bać, choć niepewność jest zawsze, zresztą jak w każdym zabezpieczeniu. Zwłaszcza możemy się obawiać, kiedy powierzymy nasze kluczowe informacje firmom, które nie mogą się poszczycić doświadczeniem w tym zakresie. Najbardziej korzystnie więc wybrać sprawdzonych, ale również rodzimych dostawców, co znaczy, że wiemy w którym miejscu są zlokalizowane nasze dane, a dodatkowo, czy są właściwie chronione.

Dodatkowo, tego typu firmy posiadające konkretne doświadczenie i kompetencje w tematyce wdrażania chmury, doskonale zdają sobie sprawę, że równie istotnie jest, żeby zadbać też o backup danych (czyli odzyskiwanie danych) i archiwizację. To bardzo potrzebne, by chronić dane przed niespodziewaną utratą, przykładowo z powodu awarii. Jak jednakowoż rozpoznać, czy określona firma jest w pełni kompetentna? Dobrze rokuje doświadczenie, to że konkretna firma jest na rynku jakiś czas. Istotne są również certyfikaty, potwierdzają one kompetencje w konkretnej dziedzinie.