Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rdstuff.com/includes/menu.inc).

Od chwili, gdy istota ludzka opanowała sztukę rządzenia światłem, zaczął się dla ludzkiego świata nowy etap

Rzeczą jasną jest, że wieki temu światło dawały świece oraz lampy naftowe, które były stosunkowo drogie. Z tego powodu jeszcze kilkaset lat temu znaczna część obywateli naszego kontynentu żyła jeszcze według wyznaczonego przez słońce porządku dnia.


Jednak, dzisiaj mamy już XXI stulecie i nikt nie powinien oszczędzać elektryczności czy siedzieć w domu przy świecy (chyba, że to romantyczna kolacja we dwoje).
beleuchtung
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com


Elektryfikacja była jednym z najważniejszych haseł propagandowych socjalizmu i musimy powiedzieć, że jest to jedyna rzecz w Polsce, która się powiodła w latach ich rządzenia. Niemal wszystkie wsie w Polsce mają przyłączenie do elektryczności. Dlatego każdy bez kłopotu ma możliwość oglądać telewizję czy po pracy zapalić światło w pokoju. Doktorzy od dłuższego już czasu twierdzą, żeby na przykład nie siedzieć zimą w mroku, gdyż sprzyja to występowaniu depresji. Nawet styliści powtarzają, by w pomieszczeniach mądrze zaplanować oświetlenie. Każdy pokój powinien posiadać wystarczające doświetlenie, w szczególności jeżeli jego okna wychodzą na północ. Oświetlenie powinno znajdować się w pokoju w kilku miejscach. Nie może ograniczyć się tylko do jednego miejsca - żyrandola znajdującego się u sufitu. W pokoju powinny być też lampy stojące lub guitarproject wiszące, by źródło światła pochodziło z kilku stron.
Jeżeli na przykład lubimy czytać w salonie w ulubionym fotelu, to należy zamontować przy nim odpowiednie oświetlenie, tak aby nie zepsuł nam się wzrok.


Dobre oświetlenie sprzyja zdrowiu każdego z nas.