Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rdstuff.com/includes/menu.inc).

Parę refleksji na temat notebooków i komputeryzacji, która obejmuje coraz więcej dyscyplin człowieczej egzystencji

Komputery są współcześnie w tak powszechnym użytku, że w każdym mieszkaniu jest chociaż jedno takie urządzenie, a czasami nawet każdy z domowników posiada swoją własną maszynę. Postęp w informatyzacji przyczynił się do tego, że współczesny komputer przybiera coraz skromniejsze kształty: jeśli kiedyś przypominał ogromną szafę na ubrania, to obecnie bez problemu zmieści się nawet w dziewczęcej kieszeni. Pecety, które jeszcze przed dziesięcioleciem stały na biurkach większości żaków, teraz bywają zamieniane na podręczne tablety oraz oczywiście mają o wiele więcej możliwości niż ich elektroniczni zwiastuni.
sprzęt komputerowy
Author: Luk Tittmann
Source: http://www.flickr.com
Niewielkie cyfrowe urządzenia, również nazywane komputerami, znajdują się w takich miejscach, o jakich w większości wypadków raczej nie pomyślimy. Tak zwane komputery pokładowe są montowane w samochodach czy na pokładach samolotów. Wyświetlają one osobom prowadzącym pojazdy mechaniczne i powietrzne bieżące informacje na temat np. zużycia paliwa bądź będą ostrzegać, gdy spali się któraś z lamp.Komputery są na wielką skalę używane przez urzędy i pozostałe instytucje nieprywatne. Wzrost znaczenia internetu również w tej dziedzinie ludzkiego życia, przyniósł wielkie zmiany. Obecnie w każdym referacie stoją niebotycznych rozmiarów monitory plazmowe, pod biurkami znajdują się skrzynki w kształcie olbrzymiego pudełka zapałek, a biegłe palce sekretarki z wielką energicznością obsługują bezprzewodowe myszki (w tym miejscu znajdziesz akcesoria komputerowe: gadżety na USB na W odmienny sposób przedstawia się pokój nastolatków. Swoje prace domowe młode pani już coraz rzadziej odrabiają korzystając z książek. Dostęp do sieci, zagwarantowany dzięki nowoczesnym laptopom, nie pozostaje idealnym źródłem wiedzy, ale stał się odpowiednikiem pójścia na łatwiznę.

A jaka będzie przyszłość pecetów? Obserwując trendy w projektowaniu tych maszyn elektronicznych, bardzo szybko spostrzeżemy, że stają się one coraz mniejsze i bez trudności mogą zostać wniesione na pokład samolotu czy do wagonu kolejowego. I nic nie dowodzi, że ta sytuacja miałaby się wkrótce odmienić. Niektóre osoby z kolei twierdzą, że inżynierowie informatycy zaczną korzystać z technologii używanej w biologii molekularnej. Czyżby laptop miał pracować dzięki zgromadzonym się w nim bakteriom tlenowym? Czas pokaże. Póki co korzystajmy z rozwiązań na miarę obecnej technologii, jak tutaj - drukarki termosublimacyjne i żelowe.