Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rdstuff.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób wybrać najlepszy procesor?

Przy zakupie komputera albo laptopa wybór odpowiedniego układu procesora będzie miało bardzo duże znaczenie podczas jego późniejszej pracy. Powinno porządnie przemyśleć, do jakich zastosowań sprzęt ma być użytkowany. Jeżeli ktoś będzie chciał więcej grać, to lepiej zrobić inwestycję w dobrą kartę graficzną, lecz jeżeli komputer użytkowany będzie do realizacji dużej ilości obliczeń, to na procesorze oszczędzać się nie powinno.


Dwa nowe Phenomy BE
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl
Dzisiaj na komputerowym rynku prym wiodą dwie wielkie firmy, AMD i Intel. Ich wyścig cały czas trwa, praktycznie każdy nowy pomysł od razu jest wykorzystywany przez konkurenta. Pomimo tego, że każdy producent stosuje własne patenty, to proponowane przez nich układy procesorów są kompatybilne ze sobą i obsługują wszystkie programy i aplikacje.

Z tego też powodu nie jest istotne, czy w komputerze będzie Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3,2Ghz S-AM3 BOX (HDZ955FBGIBOX) (), albo czy laptop laptopy lenovo widziany w sklepie posiada Intel Core. W każdym z tych sprzętów można będzie na zakupionym urządzeniu włączyć wszystkie programy, które będą działać bez większego problemu.

Bez znaczenia jest również, czy użytkowany będzie stacjonarny komputer, czy też laptop. W przenośnym sprzęcie także można znaleźć oba rodzaje procesorów, z tym że z reguły mają one trochę inne możliwości niż w stacjonarnym sprzęcie. Są bardziej energooszczędne, z tego powodu że w przenośnych urządzeniach należy oszczędzać energię. Z tego więc powodu komputer stacjonarny posiadający Procesor Intel i5-4430 3.00GHz 6MB BOX (BX80646I54430) zużyje nieco więcej prądu niż jego odpowiednik w przenośnym urządzeniu. W przypadku AMD sprawa podobnie wygląda, tu także Procesor AMD X8 FX-8350 4,0GHz BOX (FD8350FRHKBOX) zamontowany w stacjach roboczych będzie miał inny zestaw parametrów niż jego odpowiedniki w laptopach. Obecnie zauważa się odejście w stronę wydłużania czasu działania na bateriach. Dlatego wytwórcy często się decydują na montaż trochę mniej wydajnych, ale energooszczędnych układów w miejsce ostatnich, lecz zużywających dużo prądu nowinek. Przy aktualnym technologicznym postępie różnice zauważalne raczej nie będą w czasie normalnej pracy.