Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rdstuff.com/includes/menu.inc).

Zakładamy spółkę z.o.o.

Oto prosty artykuł, w jakim w paru krokach objaśnię, co powinno się zrobić, by ustanowić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Założenie spółki z o.o. to proces, który może zająć parę tygodni, ale znacząco skurczy się, jeżeli opłacimy usługi kancelarii prawnych lub radcy prawnego.
prawo - książki
Przede wszystkim trzeba stworzyć umowę potwierdzoną notarialnie. Do tego niezbędna jest naturalnie asysta notariusza. W tekście umowy zawieramy najistotniejsze informacje i deklarujemy zarząd spółki.

Po drugie, trzeba określić kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.

Kończąc proces, firma musi przejść rejestrację. W pierwszej kolejności w Krajowym Rejestrze Sądowym, gdzie w czasie do 6 miesięcy od zawarcia umowy trzeba zanieść umowę spółki, formularze rejestrowe i potwierdzenie przelewu na 1500zł (koszt wpisu). Trzeba nie zapomnieć również o liście wspólników i ich danych identyfikacyjnych. Potem nadchodzi czas na uregulowanie formalności w Urzędzie Skarbowym, ZUSie i GUSie. Od początku roku firmę można zarejestrować internetowo, ale wiąże się to z koniecznością dysponowania podpisem elektronicznym.

Zgodnie z tym co napisałem za początku, zakładanie spółek z.o.o. powinno znacznie uprościć asysta radców prawnych. Kancelaria prawna GMLegal z Katowic dadzą radę załatwić formalności tylko w kilka dni. Na dodatek pomagają w spisywaniu umowy, co pozwala wystrzec się wielu pomyłek i błędów związanych z zawieraniem tak ważnego dokumentu. Wynajęcie usług kancelarii prawniczych jest związane z bonusowym kosztem, ale jest to niewele w porównaniu z zyskami, jakie z tego wynikają. Żeby odszukać odpowiednie biuro, trzeba tylko wklepać w wyszukiwarce np. „radca prawny GMLegal z Katowic” lub kancelaria (zobacz www.winski.pl/prawo-autorskie.html) prawna GMlegal z Katowic (oczywiście, miasto trzeba zmienić pod siebie) i wyjdzie nam mnóstwo linków.